Plywood

Plywood yüksek basınç ile ince ağaç tabakalarının preslenmesiyle oluşan, ön ve arka yüzeyi film kaplı kontrplak panellerdir. Plywood yoğun olarak inşaat sektöründe kullanılan bir orman ürünüdür.

Katmanlar, üstüste gelenlerin lif yönleri birbirine dik olacak şekilde yerleştirilir. Yüzeylerin aynı yönde olması gerektiğinden, paneller tek sayıdaki katmanlardan oluşur. PLYWOOD (Kalıplık Kontrplak) Eğilme mukavemeti yüksek olan beton kalıplık kontrplaklar Çelik kalıplar kadar dayanıklı olup , yüzeylerinde deformasyon olmaz . Ebatların büyüklüğü nedeni ile fire ve işçilik maliyetlerini en aza indirger. Kullanım sayısını ve dayanımını arttırmak için, soymalık ağaçlardan hazırlanan katmanların, kenarlarına su geçirmez akrilik boya uygulanır, dış hava şartlarına mukavim bir ürün olan kalıplık kontrplak oluşur. Filmli kontraplağa oranla daha ekonomiktir.

BETON KALIPLIK PLYWOOD (Filmli Kontrplak) Kullanım sayısını ve dayanımını arttırmak için, soymalık ağaçlardan hazırlanan katmanların, kenarlarına su geçirmez epoxy boya uygulanır , her iki yüzeye film kaplanır ve yüzey aşınması en aza indirgenir, ayrıca dış hava şartlarına mukavim bir ürün oluşur. Film kaplı kontrplak , yüzey düzgünlüğü nedeniyle , sıva maliyet ve işçiliğini de en aza indirger. Montaj ve demontesi kolaydır, inşaat süresini kısaltır. Defalarca kullanılarak maliyeti düşürür. Kalıplık son kullanımdan sonra ise ayrıca farklı alanlarda levha olarak değerlendirilebilir.

(kapı, çatı vb. bölme aralarında) Yoğunluk, yaklaşık 600 750 Kg / M3 : Ağaç cins ve türüne göre değişiklik gösterir. Rutubet, % 9 - 12. Kat Sayısı, 9-11-13-15-17 kat homojen (Tüm katlar aynı ağaç türündendir). Standart Ölçüleri, 122x244 - 125x 250 - 70x220 - 130x250cm. Kalınlık, MM 15-18-21 mm.